SL250-Thermo Aluminco
Το SL250 είναι ένα αξιόπιστο ανασυρόμενο θερμομονωτικό σύστημα που ανταποκρίνεται στις αυξημένες απαιτήσεις για μεγάλα ανοίγματα συρόμενων προδιαγραφών, ισορροπώντας...
Το SL250 είναι ένα αξιόπιστο ανασυρόμενο θερμομονωτικό σύστημα που ανταποκρίνεται στις αυξημένες απαιτήσεις για μεγάλα ανοίγματα συρόμενων προδιαγραφών, ισορροπώντας τέλεια μεταξύ ανθεκτικότητας και λειτουργικότητας, ικανοποιώντας τους τελικούς χρήστες τόσο σε επίπεδο ευκολίας στη χρήση όσο και σε επίπεδο αυξημένων επιδόσεων.
Σχεδιασμένο με βάση τη σύγχρονη αρχιτεκτονική τάση που αναζητά προφίλ σε μοντέρνο σχέδιο ίσιας γραμμής, αποτελεί την ιδανική λύση για κατασκευές μεγάλων ανοιγμάτων.
Το SL250 είναι ένα αξιόπιστο ανασυρόμενο θερμομονωτικό σύστημα που ανταποκρίνεται στις αυξημένες απαιτήσεις για μεγάλα ανοίγματα συρόμενων προδιαγραφών, ισορροπώντας...
Το σύστημα SL200 ανήκει στη γενιά των θερμομονωτικών συστημάτων και παρέχει μέγιστη εξοικονόμηση χώρου, υψηλό αισθητικό αποτέλεσμα, εξαιρετικές επιδόσεις και άριστη λειτουργικότητα.
Η καινοτομία στον σχεδιασμό του συστήματος SL200 υπογραμμίζεται από το χαμηλό ύψος του κάτω οδηγού και από το ότι απαιτεί μόλις 100mm διάκενο τοιχοποιίας για να δεχτεί οδηγό με τζάμι, σίτα και παντζούρι.
Είναι το πλέον ενδεδειγμένο σύστημα για την αντικατάσταση παλαιών συρόμενων χωνευτών κουφωμάτων, προσδίδει χαρακτηριστικά ανωτέρων επιδόσεων στην κατηγορία του, με συντελεστή θερμοπερατότητας Uf από 2.1 W/m² και δείκτη ηχομείωσης Rw τα 26 dB.
Το σύστημα SL2450 καταφέρνει να συνδυάσει αρμονικά όλα τα λειτουργικά οφέλη ενός minimal συρόμενου συστήματος με ανύψωση του φύλλου, ενώ παράλληλα υπερέχει σε επιδόσεις θερμομόνωσης, υδατοστεγανότητας και αντοχής στην ανεμοπίεση.Οι βασικές σχεδιαστικές παράμετροι πάνω στις οποίες έχει δομηθεί η εξέλιξη του συστήματος είναι η αρχιτεκτονική αισθητική, η λειτουργικότητα σε συνδυασμό με την ανθεκτικότητα και οι επιδόσεις που προσφέρει στον τελικό χρήστη ενώ η ευελιξία στην κατασκευή αποτελεί σημαντικό πλεονέκτημα για τον σύγχρονο επαγγελματία.Η αρχιτεκτονική αισθητική αποτυπώνεται στο κεντρικό προφίλ-γάντζος επαλλήλου πλάτους 30 mm για μεγαλύτερη ορατότητα και εκμετάλλευση του φυσικού φωτός. όπως και στον χαμηλό οδηγό με επίπεδο κατώφλι που προσφέρει επιπλέον μεγαλύτερη άνεση και επιτρέπει την εύκολη πρόσβαση.
Το σύστημα SL205 είναι ένα συρόμενο σύστημα που διακρίνεται για την αντοχή, την λειτουργικότητα, την συμβατότητα των εξαρτημάτων και την ευκολία κατασκευής. Σύστημα με ιδιαίτερη έμφαση στον σχεδιασμό, τόσο στην εξωτερική όσο και στην εσωτερική του αισθητική.
Εξωτερικά το σύστημα διακρίνεται εύκολα από τις έντονες χαρακτηριστικές γραμμές ενώ στον εσωτερικό σχεδιασμό έχει δοθεί μεγάλη έμφαση στην εύκολη και γρήγορη απορροή των υδάτων. Η ανθεκτικότητα και στιβαρότητα του συστήματος επιτυγχάνεται με την εφαρμογή inox αποσπώμενου οδηγού, που επιτρέπει τη μεγαλύτερη αντοχή και καλύτερη κίνηση του φύλλου, ενώ επιδέχεται κλειδώματα πολλαπλών σημείων παρέχοντας μέγιστη ασφάλεια.
Το σύστημα περιλαμβάνει μεγάλη γκάμα κύριων και βοηθητικών προφίλ που παρέχουν τεχνική και αισθητική ευελιξία ακόμα και στις πιο απαιτητικές περιπτώσεις.
Το FD460 αποτελεί ένα αξιόπιστο σύστημα για πτυσσόμενες πόρτες που παρέχει άριστη στεγάνωση και συνδέει αρμονικά το εσωτερικό με το εξωτερικό περιβάλλον.
Το σύστημα φέρει πολλαπλές επιλογές τυπολογιών, επιτρέποντας κατασκευαστικές λύσεις ενώ παράλληλα προσφέρει ασυναγώνιστη λειτουργικότητα και αισθητική.
Η σειρά EUROPA 8500 Thermo είναι ένα οικονομικό θερμομονωτικό ανοιγόμενο σύστημα, με απλές ίσιες γραμμές σχεδίασης.
Αποτελεί τη θερμομονωτική έκδοση του συστήματος 850 και διαθέτει απλό ή περιμετρικό μηχανισμό κλειδώματος.
Σχεδιάστηκε για ανοιγόμενα κουφώματα που προσφέρουν απόλυτη μόνωση από κάθε ήχο και θερμοκρασία, με έμφαση στη σύγχρονη αισθητική και λειτουργικότητα.
Για σύνθετες κατασκευές που βρίσκονται στον ίδιο χώρο, μπορεί να συνεργαστεί με το συρόμενο σύστημα ESS 47 Hybrid.
Μεγάλη γκάμα με εξαρτήματα, όλων των μεγάλων Ευρωπαϊκών Εταιριών καλύπτει κάθε τύπο κατασκευής του συστήματος.